Franchising Nedir?
Franchise, önceden kuralları belirlenmiş, sözleşmeye dayalı bir pazarlama sistemidir. Markanın imtiyaz hakkı sahibi, belirli süre, koşul ve sınırları kapsayan anlaşmayla, bağımsız yatırımcılara sistemini ve markasını kullandırır. Sözlük anlamı “imtiyaz” olan Franchise, İngilizce bir kelimedir. Fransızca “Affanchir” olan franchise sözcüğünden “Franchising İmtiyaz Verme” kelimesi türetilmiştir. Franchisor; ürüne, hizmete veya bilgi birikimine ve bunlara ait denenmiş, kalitesi kanıtlanmış ve başarılı bir markaya, isme sahip ve bunların satış, dağıtım veya işletme hakkını belirli bir bedel karşılığı veren taraftır. Franchisee ise, bu sisteme üye olan kişi yada kuruluşlardır. Franchisor, kendisi ve bireysel Franchisee’lerinden oluşan Franchising Sisteminin kurucusu ve uzun vadeli koruyucusudur. 
Gayrimenkul ofisi franchise satışı, belirli bir ürünün satışı olmadığı için, “Gayrimenkul Aracılık Hizmitleri İşinin” pazarlanmasıdır… 
(ürüne örnek: pizza satma işini pazarlamak)

Franchising Sisteminin Franchisee’ye Avantajları Neler?
Neden Franchise Almalıdır?

 
Esnaflıktan iş insanlığına geçmenin en pratik yolu franchisingtir.
İşinizi kurumsal bir marka çatısı altında ve profesyonel olarak yapmanıza olanak verir.
Denenmiş, kendini ispatlamış ve riski azaltan bir sisteme dahil olunur.
Ulusal ve Uluslararası standarda ve kaliteye sahip olunmaktadır.
Tanınmış markanın sağladığı tercih edilebilirlik ve iş yapma imkanı doğmaktadır.
Düşük maliyetlerle yüksek gelir sağlanarak, yatırımın geri dönüş hızı arttılır.
Master Franchise’ın yaptığı stratejik güç birlikleriyle “Banka”, “Özel Şirket” ve “Kamu Mülkleri” portföylerine erişim imkanı sağlanır.
Franchisor’ın sürekli olarak yaptığı araştırma ve geliştirme çabalarından yararlanılmaktadır.
Franchising sistemi, girişimcinin yalnızlığını ortadan kaldırarak, kendi işini kurmanın getirdiği riskleri azaltmaktadır.
Mali ve hukuki danışmanlık desteği alınır.
Eğitim desteğiyle, gelişen ve değişen pazarda yetkinlik kazandırarak, bağlı çalışan (Gayrimenkul Danışmanı) sayınızı arttırır.
Teknolojik altyapı, CRM ve network desteği verir.
Reklam vb pazarlama araçları kullanarak, marka bilinirliğini arttırır ve şirket imajını güçlendirir. Franhcisee bu masrafları yapmayarak tasarruf sağlar.
Diğer bir çok iş yatırımlarından farklı olarak; stok maliyeti, personel gideri ve alacak riski yoktur.
Geniş ve korumalı bölge verilir.
İşle ilgili sorun yaşandığında ya da desteğe ihtiyaç duyulduğunda, arkasında danışabileceği bir kurum ve tecrübeli bir ekip olur.

Neden Realtyplus Türkiye?

Global işbirlikçi emlak ağı: Farklı olmanın birçok yolu vardır, ancak farklı olarak yaptığınız her şeye değer katmak kolay bir iş değildir. Realtyplus, temsilcilerine onların birer lider emlakçı olmalarını sağlayacak bir dizi araç ve hizmet sunmaktadır;

1

Üst düzey eğitim:

Her pozisyon için özel eğitim: Brokerlar, Gayrimenkul Danışmanları, Ofis Direktörleri, Ekip Liderleri, Destek Personeli, Asistanlar…

2

Başarılı çalışma metodolojisi:

İlgi çekmeye ve sadakate odaklanan özel çalışma ve organizasyon sistemi, eksiksiz ve kaliteli gayrimenkul hizmetlerine dayalı müşteri portföyü.

3

En son teknoloji Emlak Ofisi Yönetimi:

Temsilcinin tüm ticari işlerinin yönetimi. İletişim araçları. Özel araçlar (dijital mobil uygulamalar, kiralamalar, değerlemeler, uzaktan çalışma, …)

4

Modern marka imajı:

Çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlama.

5

Global işbirliği sistemi:

Emlak dünyasının sınırları yoktur, müşterilerimizin de öyle. İşbirlikçi çalışma sistemimiz sayesinde herkese (yerel, ulusal ve uluslararası müşteri) her türlü hizmeti sunabilirsiniz.

6

Geniş gayrimenkul portföyü:

İlk günden itibaren pazarlamak için elinizin altında binlerce gayrimenkule sahip olursunuz. Gayrimenkullerinin pazarlanması için bankalar ve diğer finansal kuruluşlar, özel şirket portföyleri, kamu kuruluşları, gayrimenkul üreticileri gibi gruplarla anlaşmalar.

7

İlk günden geniş alıcı portföyü:

Temsil ettiğiniz mülkleri pazarlayabileceğiniz ulusal ve uluslararası yatırımcılar.

8

Yoğun pazarlama:

Realtyplus pazarlama departmanı kampanyalar, iş şablonları, dosyalar, el ilanları, çevrimiçi pazarlama, müşteri edinme araçları, mülkleri yayınlamak için otomatik bağlantılar oluşturmanız konusunda her zaman yanınızdadır.

9

Artı Hizmetler:

Realtyplus’ta sunabileceğimiz hizmetlerde sınır yoktur. Kiralama, satış, yatırımcılar, konut, tatil, lojistik, arazi, kentsel dönüşüm, yeşil enerji, finansal, hukuk, sigorta, …

10

Sınırsız büyüme:

Realtylus’ta işletmeniz sınırsız büyüyebilirsiniz, pazarınız Dünya’dır. Müşterilerinize sunabileceğiniz hizmetler sınırsızdır. Müşterilerimize ihtiyaç duydukları ve insanca olan HER ŞEY’de yardımcı olabiliriz. Büyüyebilir, ofisinizi geliştirebilir, daha fazla ofis, satış noktası açabilirsiniz.

11

Sosyal sorumluluk:

İşimiz insan ilişkilerine dayanıyor, toplum içinde yaşıyoruz ve dayanışmanın bir zorunluluk olduğunun bilincindeyiz. Bu kapsamda Realtyplus, çeşitli STK’lar ile işbirliği içinde, çeşitli faaliyetlerde bulunmayı hedeflemiştir. Realtyplus Türkiye olarak çevre odaklı ve deprem bilinçlendirme çalışmaları konusunda sosyal sorumluluk projelerine ilgi duymaktayız.